Cotygodniowa audycja literacka Michała Nogasia, w której goszczą osoby autorskie ze świata. Niemal godzinny wywiad, którego tematem jest zwykle ukazująca się wł...
Czytelnicy często uważają, że postaci z jego opowiadań to istoty nierealne. Tymczasem, jak zapewnia, większość tematów, scen i bohaterów zaczerpnął z życia. Gościem Michała Nogasia był tym razem Clemens Setz, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy austriackich.
--------
52:43
Alice Winn i jej opowieść o piekle I wojny światowej
We "Wszystkich Książkach Świata" Michał Nogaś zaprosił na rozmowę z autorką powieści, której bohaterami są młodzi ludzie - ochotnicy, którzy zdecydowali się ruszyć na front, by przeżyć przygodę. Okazało się, że wojna, życie w okopach i piekło, którym okazał się wielki zbrojny konflikt, zmienił ich życie na zawsze.
--------
52:09
Nona Fernández o Chile, które do dziś walczy z traumami dyktatury
Rozmówczynią Michała Nogasia była pisarka, której dwie książki - "Strefa mroku" oraz "Space Invaders" - ukazały się w Polsce i pokazują, jak trudno poradzić sobie z indywidualnymi i zbiorowymi traumami. Jak długo - przez kilka dekad! - społeczeństwo próbuje otrząsnąć się ze zła, które wywołały głębokie polityczne podziały.
--------
47:04
Ottessa Moshfegh, tajemnicza śmierć i klimat rodem z Twin Peaks
Rozmówczynią Michała Nogasia była autorka kultowej już powieści "Mój rok relaksu i odpoczynku”, mieszkanka kalifornijskiej pustyni i miłośniczka pewnego mrocznego serialu - Ottessa Moshfegh.
--------
52:11
Andrij Lubka o tym, jak wygląda "Wojna od tyłów"
Tym razem przeniesiemy się do Użhorodu, miasta leżącego w zachodniej Ukrainie, tuż przy granicy ze Słowacją. Z Rzeszowa to niecałe 4 godziny jazdy samochodem. To właśnie tam mieszka Andrij Lubka, poeta, pisarz, od lutego 2022 roku wolontariusz, który dostarcza na front samochody i nie tylko. O ostatnich trzech lata życie pisze w książce "Wojna od tyłów", która właśnie - w przekładzie Marka S. Zadury - ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Pogranicze.
Cotygodniowa audycja literacka Michała Nogasia, w której goszczą osoby autorskie ze świata. Niemal godzinny wywiad, którego tematem jest zwykle ukazująca się właśnie po polsku książka. Ale fabuła i temat są jedynie punktem wyjścia do szerszej rozmowy na temat kondycji współczesnego świata i wątków poruszanych w prezentowanej prozie.