Powered by RND

Rutina

Closer
Rutina
Latest episode

Available Episodes

5 of 67
  • Špecialistka na zdravé nohy: Exfoliačné ponožky nie sú pre každého, ľudia si aj nechty strihajú zle
    Sandálová sezóna je tu, a hoci im venujeme viac pozornosti v lete, naše nohy si zaslúžia celoročnú starostlivosť. V novej epizóde Rutiny sa porozprávame o tom, ako zabrániť zarastajúcim nechtom, čo pomáha na suché päty a ako vlastne spoznať, že salón, do ktorého chodíš na pedikúru, to robí bezpečne a správne. Do štúdia si moderátorka Tímea Krauszová pozvala prezidentku Slovenskej podologickej spoločnosti Miladu Nádašiovú. Tá v rozhovore vysvetľuje rozdiel medzi pedikúrou a podológiou, ktorú možno skôr poznáš ako lekársku alebo medicinálnu pedikúru. Okrem toho ti poradí, ako si zabezpečiť silné a zdravé nechty, či je v poriadku mať na nohách neustále lak alebo tvrdší materiál, a ako riešiť mozole či vážnejšie infekcie a problémy. Táto epizóda Rutiny má aj exkluzívnu predĺženú verziu dostupnú iba v aplikácii Toldo, v ktorej sme hovorili o tom, ako si aj v domácom prostredí urobiť kvalitnú pedikúru. Chceš vedieť, ktoré produkty potrebuješ mať doma pre zravé nechty a chodidlá? Vypočuj si celú epizódu v aplikácii Toldo, stačí, ak podporíš podcast Rutina na tomto linku. Súvisiace epizódy: Prečo sa ti lámu nechty a môže ti celoživotná gélová manikúra ublížiť? Odpovedá manikérka Čo funguje lepšie, dezodorant či antiperspirant? Kožná lekárka má odporúčania, ako prežiť leto Ktorá metóda depilácie je najlepšia a ako sa efektívne zbaviť zarastujúcich chĺpkov? – Ak nám chcete napísať, ozvite sa nám na mail [email protected] _ Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty – Ďakujeme, že počúvate podcast Rutina.See omnystudio.com/listener for privacy information.
    --------  
    37:45
  • Čo funguje lepšie, dezodorant alebo antiperspirant? Lekárka radí, ako prežiť letné horúčavy
    V lete je jedna téma, ktorú riešime úplne všetci: potenie. Automaticky siahame najskôr po dezodorantoch a antiperspirantoch. V roku 2024 globálny trh s týmito produktmi dosiahol hodnotu takmer 27 dolárov a tento rok sa očakáva rast na 28,4 miliardy. Ale kozmetika niektorým ľuďom nemusí stačiť. Približne 385 miliónov ľudí trpí hyperhidrózou – nadmerným potením, ktoré presahuje bežnú reguláciu teploty a často vyžaduje odborný prístup. V novej epizóde Rutiny sa moderátorka Tímea Krauszová rozpráva s kožnou lekárkou Zuzanou Bukovinskou. Vysvetľuje, aký je rozdiel medzi dezodorantom a antiperspirantom, ako aj to, že pot samotný nemá žiaden pach. Nepríjemný zápach v skutočnosti spôsobujú baktérie na koži, aj preto sa niektoré rady na sociálnych sieťach zameriavajú na antibakteriálne mydlá. Tie však nie sú dobrým riešením potenia a ani zápachu. Okrem toho sa dozvieš, ktoré jedlá môžu telesný zápach zhoršovať, čo pomáha pri šúchaní stehien a ako to je s kontroverzným hliníkom v antiperspirantoch. Táto epizóda Rutiny má aj exkluzívnu predĺženú verziu dostupnú iba v aplikácii Toldo, v ktorej sme hovorili o aplikácii botulotoxínu na redukciu potenia. Toto málo invazívne riešenie dokáže pot úplne zablokovať, a to nielen v podpazuší, ale aj na dlaniach či chodidlách. Chceš vedieť, ako to funguje? Vypočuj si celú epizódu v aplikácii Toldo, stačí, ak podporíš podcast Rutina na tomto linku. Súvisiace epizódy: Ktorá metóda depilácie je najlepšia a ako sa efektívne zbaviť zarastujúcich chĺpkov? Strie: ktoré produkty a techniky podľa vedy fungujú na prevenciu a dá sa vôbec strií zbaviť nadobro? – Ak nám chcete napísať, ozvite sa nám na mail [email protected] _ Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty – Ďakujeme, že počúvate podcast Rutina.See omnystudio.com/listener for privacy information.
    --------  
    30:05
  • Jednoduchý návod, ako si zostaviť skincare rutinu (aj s tipmi na produkty za pár eur)
    Vyčerpanie z beauty sveta je skutočné a priamo to ovplyvňuje, ako a či sa vôbec staráme o našu pleť. Keď sa v nedávnom britskom prieskume ľudí pýtali na tri najčastejšie faktory obmedzujúce ich čas venovaný osobnej starostlivosti, uviedli cenu skincare produktov, nedostatok motivácie alebo energie a nabitý pracovný program. Pätina ľudí sa cíti zaplavená množstvom dostupných informácií a 15 percent si nie je istých, ktoré produkty im najviac vyhovujú. Hoci dnes o skincare hovoria zdanlivo všetci, mnohí sa v tom obrovskom množstve produktov a rád cítia stratení a nevedia, čo si vybrať alebo kde začať. Práve preto sa dnes porozprávame o tom, ako si vybrať správne produkty, kde nakupovať výhodne, na čom šetriť a do čoho sa oplatí investovať. Moderátorka Tímea Krauszová si na pomoc prizvala beauty influencerku Zuzanu Bírovú z profilu @plant.kissed. Spoločne ťa prevedú každým krokom v skincare, pričom za dôležité označili iba tri. Podstatne menej, než môžeš mať pocit pred regálmi v drogérii alebo pri nákupe v eshope. Táto epizóda Rutiny má aj exkluzívnu predĺženú verziu dostupnú iba v aplikácii Toldo, v ktorej sme hovorili o výhodnom nakupovaní. Z osobných skúseností milovníčok kozmetiky sa dozvieš, kde produkty zohnať za najlepšiu cenu a v ktorých predajniach sa ti oplatí aj členstvo, s ktorým môžeš mať nákup niekedy aj zadarmo. Vypočuj si celú epizódu v aplikácii Toldo, stačí, ak podporíš podcast Rutina na tomto linku. Súvisiace epizódy: Všetko, čo potrebuješ vedieť o starostlivosti o vlasy Ktorá metóda depilácie je najlepšia a ako sa efektívne zbaviť zarastujúcich chĺpkov? Dá sa prejesť do krásy? Nutričná terapeutka vysvetľuje, ako výživa ovplyvňuje výzor a či fungujú doplnky výživy „pre krásu“ – Ak nám chcete napísať, ozvite sa nám na mail [email protected] _ Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty – Ďakujeme, že počúvate podcast Rutina.See omnystudio.com/listener for privacy information.
    --------  
    43:22
  • Viac ako len etiketa: čo musí značka vedieť a dokázať, aby mohla predávať kozmetiku na Slovensku
    Na trhu sú už viac ako desať rokov, ale výraznejšie ich vďaka spolupráci s veľkou drogériou vnímaš zrejme zhruba päť rokov. Slovenská značka liqoil začala najskôr ponúkať len oleje, ale rýchlo portfólio rozšírili aj na pleťové séra, krémy, detskú či dekoratívnu kozmetiku. Jej zakladatelia a zároveň manželia Ivana Sák-Dokupilová a Martin Sák v podcaste Rutina hovoria o tom, ako technológie a veda zmenili spôsob výroby prírodnej kozmetiky. Hovoria o novinkách, ktoré ich zaujali na kozmetických veľtrhoch, ale aj o tom, ako využívajú biofermenty na výrobu ešte silnejších a elegantnejších kozmetických výrobkov. Dozvieš sa tiež viac zo zákulisia výroby kozmetiky na Slovensku a o tom, prečo sa nedajú vždy použiť iba materiály a ingrediencie zo Slovenska. Táto epizóda Rutiny má aj exkluzívnu predĺženú verziu dostupnú iba v aplikácii Toldo. Hovorili sme o slovenskom trhu s prírodnou kozmetikou, a to predovšetkým o mýtoch, ktoré sa o týchto produktoch šíria. Zistíš tiež, aké sú zákony o výrobe kozmetiky a prečo zakladatelia nepovažujú za prijateľné predávať podomácky vyrobenú kozmetiku bez riadnej výrobne a dodržania pravidiel. Vypočuj si celú epizódu v aplikácii Toldo, stačí, ak podporíš podcast Rutina na tomto linku. Súvisiace epizódy: Zakladateľka značky twocosmetics o "toxickej" kozmetike a o tom, ako značky môžu robiť vedeckú komunikáciu na Instagrame Zakladateľka značky ENVY o predaji slovenskej kozmetiky v zahraničí a o trendoch v estetickej medicíne Ak by si to nezjedla, tak si to ani nedávaj na pleť? Biochemička búra mýty o kozmetike – Ak nám chcete napísať, ozvite sa nám na mail [email protected] _ Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty – Ďakujeme, že počúvate podcast Rutina.See omnystudio.com/listener for privacy information.
    --------  
    32:42
  • Na čo sa používa DNA z lososa v kozmetike a je sérum s rastovými faktormi naozaj zázračné?
    Exozómy, rastové faktory, PDRN. To sú látky, ktoré tento rok pridáva do svojho portfólia vari každá kozmetická značka. V novej epizóde beauty podcastu Rutina sa dozvieš, ako tieto inovatívne zložky fungujú a či naozaj vedú k hladkej a nestarnúcej pleti. Kozmetická chemička Katarína Balabánová vysvetľuje, prečo nemôžeme aplikovať výskum o exozómoch z klinického prostredia na krémy a séra a prečo je vôbec problém dopraviť aktívne látky hlboko do kože pomocou kozmetiky. Okrem toho sa dozvieš, z čoho sa väčšinou vyrába PDRN, látka, ktorú preslávila Kim Kardashian ošetrením "salmon sperm facial". Väčšinou to totiž zo zvieracích buniek v sérach nebýva. Táto epizóda Rutiny má aj exkluzívnu predĺženú verziu dostupnú iba v aplikácii Toldo. Hovorili sme o produktoch, ktoré v poslednom roku médiá alebo samotné značky označili ako botox vo fľaške. Katky sa budem pýtať na to, ako tie technológie fungujú a podľa čoho si vybrať, ak zvažuješ botox odložiť na neskôr alebo úplne vynechať, ale chceš mať antiaging efekt v skincare rutine. Vypočuj si celú epizódu v aplikácii Toldo, stačí, ak podporíš podcast Rutina na tomto linku. Súvisiace epizódy: Ako sa vyrába parfum a prečo sú niche parfumy také drahé? Ako apky na overovanie kozmetiky zavádzajú Čo naozaj pomáha pri vypadávaní vlasov? – Ak nám chcete napísať, ozvite sa nám na mail [email protected] _ Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty – Ďakujeme, že počúvate podcast Rutina.See omnystudio.com/listener for privacy information.
    --------  
    35:19

More Arts podcasts

About Rutina

Rutina je podcast magazínu Closer zo skupiny SME o kráse a biznise s krásou. Redaktorka Tímea Krauszová v ňom s kožnými lekárkami, odborníkmi na výživu či s ľuďmi z prostredí nechtových, vlasových a kozmetických salónov kriticky rozoberá kozmetiku, beauty trendy a procedúry.
Podcast website

Listen to Rutina, Sunday Miscellany and many other podcasts from around the world with the radio.net app

Get the free radio.net app

  • Stations and podcasts to bookmark
  • Stream via Wi-Fi or Bluetooth
  • Supports Carplay & Android Auto
  • Many other app features

Rutina: Podcasts in Family

Social
v7.20.2 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 7/12/2025 - 8:59:26 AM